مجید مرادی
مجید مرادی

Web Graphic Designer, User Interface Designer and User Experience, Web Developer

  • تاریخ عضویت: 1396/09/27
  • آخرین زمان حضور : ‫۵ روز قبل، دو شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۱۱:۵۷
  • بازدید از پروفایل : 10

گزارش خطا

علت گزارش برای را بنویسید


اینتل فناوری 5G را به دنیای کامپیوترهای شخصی می آورد

گزارش

شاید تا پایان سال جاری میلادی بتوانید لپ تاپ هایی با قابلیت نصب سیم کارت و پشتیبانی از شبکه 5G بخرید، البته اگر ادعای اخیر اینتل صحت داشته باشد. این شرکت اعلام کرد که با همکاری مایکروسافت، دل، اچ پی، و لنوو می خواهد چنین محصولاتی را وارد بازار کند.

به گفته اینتل، چهار شرکت ذکر شده می خواهند کامپیوترهایی تولید کنند که با استفاده از چیپست های ساخت اینتل، می توانند به شبکه 5G متصل شوند و ارتباط فوق سریع اینترنتی با سرعت گیگابیتی را فراهم آورند. این محصولات تا پایان سال جاری میلادی وارد بازار خواهند شد.

 

 

البته در حال حاضر به جز این اعلان کلی، اطلاعات دیگری در مورد این لپ تاپ ها در دست نیست، اما حداقل می توان امیدوار بود تا سال دیگر شاهد پیاده سازی نهایی نسل پنجم شبکه موبایل باشیم، اقدامی که می تواند حوزه ارتباطات را به مرحله تازه ای برساند. در حال حاضر اپراتورها و شرکت های بزرگی مانند هواوی، سامسونگ، AT&T، ورایزن و تی-موبایل به سختی در تلاشند تا این شبکه را به مرحله نهایی برسانند.

گفتنیست کوالکام که رقیب اصلی اینتل در زمینه چیپست های مودم به شمار می رود نیز چنین برنامه ای را در سر دارد و می خواهد محصولات مجهز به مودم های 5G خود را تا سال 2019 وارد بازار نماید. کوالکام در حال حاضر با 18 شرکت وارد همکاری شده و احتمال می رود که این رقم بیشتر شود. با این حال همه چیز به پیاده سازی و فراگیر شدن نسل پنجم شبکه موبایل بستگی دارد و تا آن زمان، فقط می توانید از شبکه LTE استفاده کنید.

منبع:engadget
مجید مرادی

پسندیده شده توسط: شیوا محمدی

رنگ ها در طراحی وب سایت و تاثیری که بر احساسات کاربران می گذارد!

گزارش

 

در این مقاله راهنمایی هایی را به طراحان وب سایت برای استفاده از رنگ ها ارائه می داریم تا بتوانند به این وسیله، مخاطبان و کاربران مورد نظر خود را بیابند و به وب سایت جذب نمایند.

وب سایت، رنگین کمانی از رنگ ها می باشد. رنگ، یک ابزار فوق العاده برای جلب توجه کاربران وب سایت می باشد، ظاهر بسیار جذابی برای وب سایت می سازد و تاثیرگذار است و قابلیت خوانایی بالایی را برای وب سایت ها به ارمغان می آورد. رنگ، در زمینه طراحی سایت بسیار پیشرفت کرده است.

 

شعر باعث می شود تا مردم غرق احساسات شوند و یک تصویر حیرت انگیز می تواند به حدی افراد را عصبانی کند که دست به کاری بزنند. اما یک راه ناشناخته و اما قدرتمند برای این که احساسات کاربران توسط وب سایت ها برانگیخته شود، استفاده از رنگ ها می باشد. به اندازه کافی درباره تئوری رنگ ها مقاله های بسیاری نوشته شده است و شما تنها نیاز دارید تا نگاهی به اطراف خود بی اندازید و تاثییرات رنگ ها را احساس کنید.

هر رنگی یک واکنش احساسی متفاوت و منحصر به فردی را در بیننده بیدار می کند و یک طراح وب سایت باهوش (یا هر متخصص بصری در هر زمینه دیگری) تاثییرات هر رنگ را درک خواهد کرد و می داند که باید چگونه، چه زمانی از آن ها در طراحی وب سایت ها استفاده نماید.

در حالی که تئوری رنگ ها مبحث بسیار طولانی می باشد، اما این مقاله به شما مبنای پایه هر رنگ را یاد می دهد و منابعی که از این رنگ ها استفاده کردند را به شما نشان می دهد. قبل از این که به احساساتی که رنگ ها در طراحی وبسایت باعث تاثیر بر کاربران می شوند را بررسی کنیم، ابتدا باید به صورت کوتاه به احساس جنب و جوش و طراوات  موجود در رنگ ها بپردازیم.

 

 

انواع سایه های یک رنگ می تواند تاثییرات متفاوتی را بر انسان ها داشته باشد.

شاید ساده باشد اما تعریف سایه رنگ به میزان روشنایی و تاریکی آن باز می گردد. بخش مهمی که درباره طراوات یک رنگ وجود دارد، میزان سایه آن است که خصوصیت های ویژه و خاص خود را دارد.

حقیقت این می باشد که رنگ بسیار به تجربه های شخص هر فرد بستگی دارد و حس هر کسی نسبت به هر رنگی متفاوت می باشد. پیام ها و برداشت های مختلف و متفاوتی درباره رنگ ها موجود می باشد. برای مثال رنگ ها، نقش بسیار مهمی در خرید کردن مشتریان از وب سایت و برند ها ایفا می کنند.

زمانی که بحث انتخاب یک رنگ صحیحی می شود، تحقیقات اثبات کرده کرده اند که پیش بینی واکنش مشتری به رنگ استفاده شده در محصول یا طراحی سایت بسیار مهم تر از استفاده خود رنگ می باشد. به طور مثال، اگر پیش بینی کرده اید که رنگ سبز باعث ترغیب بیشتر مشتریان برای خرید کردن از وب سایت می شود، بدون شک آن را در سایت و برند خود به کار ببرید.

حس، حالت و تصویری که یک برند به وجود می آورد، نقش مهمی در متقاعد کردن و جذب مشتریان دارد. زمانی که می خواهید رنگی را به کار ببرید، اطمینان حاصل کنید که مفهوم این رنگ با خصوصیت برند و طراحی وب سایت تان هم خوانی دارد. بدون توجه به مفاهیم یک رنگ، نمی توانید به صورت دلخواه آن ها را در برند و وب سایت خود به کار ببرید.

موضوع تاثیر رنگ ها بر میزان مشتریان یک وب سایت، اخیرا موضوع داغ و جالبی شده است. در این موضوع، نقاط قابل توجه بسیاری وجود دارد، زیرا همیشه استفاده از یک رنگ ثابت برای افزایش میزان مخاطبین کارساز و عملی نمی باشد.

چرا این موضوع اهمیت دارد: این مواردی که در این قسمت به شما عرضه می داریم بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می کند تا درک کنید که هر رنگی در وب سایت به چه معنا می باشند و مشتریان درباره آن ها چگونه فکر می کنند و کدام موارد باعث افزایش میزان مخاطبین وب سایت تان می شود.

در ادامه، ما تفاوت های ارزشمند میان انواع سایه های یک رنگ و تاثیر آن بر طراحی وب سایت بیان می نماییم. به عنوان یک قاعده کلی، سایه های روشن تر تمایل دارند تا هیجان انگیز تر به نظر برسند، این در حالی می باشد که سایه های تیره تر بیشتر حس آرامش را نمایان می سازند. سایه های روشن تر در عوامل دعوت به عمل در طراحی وب سایت ها می توانند چشمان کاربران را جذب نمایند، این در حالی است که سایه های تیره تر در پیش زمینه ها می توانند یک تاثیر شگفت انگیز و پایداری را بر مخاطبان خود بگذارد.

درک کردن رنگ می تواند یک چالش سخت باشد و معنای رنگ های می تواند با یکدیگر متناقض باشد. زمان کار کردن با رنگ ها، به یاد داشته باشید که درباره مفاهیم شان و چگونگی اینکه یک رنگ می تواند با عواملی مثل متن و عکس مورد استفاده قرار بگیرد، حتما تمرکز کنید. حالا به سراغ  رنگ ها مختلف می رویم تا تاثییرات آن ها را بر مخاطبان وب سایت توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

 

قرمز:

در این وب سایت از رنگ قرمز استفاده شده است، قرمز حس جنب و جوش و انرژی را به مخاطب القاء می کند و تحریک کننده احساسات می باشد.

پرشور، تهاجمی، با اهمیت

به عنوان یک رنگ غالب، قرمز می تواند نظر کاربران را جلب کند و توجه آن ها را به سایت ارتقاء دهد. قرمز می تواند باعث افزایش گردش خون، میزان تنفس، و متابولیسم در بدن انسان شود.

قرمز می تواند معنای مختلفی داشته باشد، هم چنین تواند نشان دهنده عشق و هم نمایان گر جنگ باشد، اما ویژگی که در تمامی سایه های رنگ قرمز یکسان و پایدار می باشد این است که مهم بودن چیزی به مخاطب القا می شود. به طور مثال به یک فرش و یا موکت قرمز فکر کنید.

قرمز اگر با احتیاط و به طور متناسبی به کار رود، بسیار پر کاربرد می باشد. قرمز می تواند بسیار توجه مخاطبان را جلب نماید و این گزینه می تواند تبدیل به یک ابزار گران بها برای طراحان وب شود، اما اگر بیش از حد در یک طراحی به کار رود، باعث می شود تا کاربر حس آرامش خود را از دست بدهد. سایه های روشن این رنگ می تواند ویژگی هیجان انگیز بودن قرمز را بیشتر در معرض نمایش بگذارند، این در حالی است که سایه های تیره تر روی قدرت و حتی پایداری تاکید دارند.

صفحه اولیه شرکت طراحی گیم به نام Playtika دارای نمای تهاجمی ولی نیرومندی می باشد. استفاده از رنگ های متناسب با قرمز که در لوگو به کار رفته است باعث هیجان انگیز و پر شور بودن در این وب سایت شده است. لوگو این وب سایت یک آیکون می باشد که سبک کارتونی دارد و کاراکتر موجود در آن لبخندی شبیه انسان بر لب دارد.

 

نارنجی:

وب سایت EPIC از رنگ نارنجی به عنوان عامل برجسته در طراحی خود استفاده کرده است.

پرشور، هیجان انگیز، ساده

نارنجی مانند رنگ قرمز حس هیجان انگیز و پر انرژی بودن را به همراه دارد اما در درجه کمتری. نارنجی راه بسیار عالی برای افزودن طراوات و حس جنب و جوش در طراحی وب سایت می باشد. اساسا این رنگ حس بازیگوشی را به همراه دارد و برخی ادعا می کنند که این رنگ حس شتاب و عجله را در مخاطب خود ایجاد می کند. نارنجی هم چنین می تواند نشانه سلامتی، سرزندگی و طراوات باشد.

شرکت EPIC از نارنجی به عنوان عامل برجسته در طراحی وب سایت خود استفاده کرده است. این انتخاب باعث می شود حس طراوات و تازگی و انرژی در وب سایت وجود داشته باشد.

 

زرد:

زرد می تواند حس حیات مجدد و یا حتی ناهنجار بودن چیزی را به نمایش بگذارد (هشدار).

 

شادی، دوستی، هشدار

زرد یک رنگ عجیب و غریب می باشد: اغلب اوقات نشانه شادی می باشد ولی ممکن است حس اضطراب را در مغز انسان بیدار نماید. زرد مانند قرمز و نارنجی، می تواند حس پرشوری و حیات مجدد را در افراد ایجاد کند –البته نشانه هشدار و یا رنگ تاکسی ها نیز می باشد. زرد کمرنگ را با دقت در طراحی وب های خود به کار ببرید، زیرا ممکن است در صورت عدم استفاده متناسب، نتایج منفی را به دنبال داشته باشد.

سایه های روشن رنگ زرد می تواند خصوصیت شادی و نشاط را به همراه داشته باشد و هم چنین می تواند یادآور تابستان و خورشید باشد. سایه های تیره این رنگ مانند طلایی می تواند حس سنگینی در وب سایت ایجاد کند و یا نمایانگر تاریخ و دوران عهد باستان باشد.

زرد کمرنگ در وب سایت POST-IT باعث شده است تا حس تازگی و مدرن بودن اجناس بسیار هویدا باشد.

 

سبز:

 

رنگ سبز می تواند به صورت مشخصی، حس طبیعت و محیط زیست را در وب سایت نمایان سازد

طبیعی، پایدار، موفقیت و کامیابی

سبز بیشتر در ارتباط با محیط زیست و طبیعت به کار می رود. به دلایل مشخصی این رنگ نمایان گر محیط طبیعی و خصوصیت های اورجینال می باشد.

برای ارتباط و ایجاد پلی میان خصوصیت های رنگ های هشدار دهنده و پر شور (قرمز، نارنجی، زرد) و رنگ های آرام و خنک (آبی و بنفش)، این رنگ سبز می تواند تعادلی از این رنگ ها باشد و می تواند حس پایداری و ثبات را در طراحی وب سایت ها ایجاد کند. این رنگ انتخاب محبوبی برای عوامل دعوت به عمل در طراحی وب سایت ها می باشد، زیرا پایداری و حس قدرت را به مخاطبان ارائه می دهد. این رنگ جزو رنگ های گرم محسوب می شود. در فرهنگ غربی، رنگ سبز نشانه پول و یا موارد مالی می باشد.

وب سایت  MASSIS TEA با استفاده از رنگ سبز توانسته است حس طبیعی بودن محصولات خود را به خوبی به کاربران ارائه دهد. نوار جستجو سبز رنگ در بالای صفحه وب سایت، رنگ سبز لوگو و تصاویری از طبیعت سبز، همگی در این وب سایت دست به دست هم می دهند تا هدف وب سایت یعنی طبیعی بودن محصولات، برجسته نمایان شود.

 

آبی:

 

حس نیت و اعتماد در وب سایت EVOLVE WEALTH توسط رنگ آبی هویدا است.

آرامش، اعتماد، دعوت کننده

آبی یکی از رنگ های محبوب در صنعت طراحی سایت می باشد و برای این محبوبیت، دلایل بسیار محکمی وجود دارد. شما می توانید رنگ آبی را در خیلی از وب سایت ها مشاهده نمایید، دلیل آن هم این می باشد که حس سادگی و اعتماد در وب سایت ایجاد شود. رنگ آبی، رنگ آرامش و آسودگی است و کاربران می توانند از آن احساس امنیت و آزادی داشته باشند.

به این دلایل، رنگ آبی اغلب توسط سایت بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد: برای مثال، CITIBANK، CHASE، CAPITAL ONE و BARCLAYS، در تمامی این طراحی وب سایت ها رنگ آبی به کار رفته است. در هر صورت، این تاثیرات آرامش بخش در رنگ آبی باعث شده است تا یک رنگ دوستانه و دعوت کننده به نظر برسد که وب سایت های مشهوری مانند فیس بوک و تویتر نیز از آن استفاده نمودند.

اگر باز هم هیچ دلیلی برای استفاده از این رنگ در طراحی سایت خود نیافتید، می توانید به متنوع بودن و حس تازگی که این رنگ ایجاد می کند، فکر کنید. حس طراوات و سرزندگی این رنگ بسیار شدید تر از هر رنگ دیگری می باشد. رنگ آبی روشن برای آب و آسمان به کار می رود، از این رو می تواند حس طراوات و آرامش و آزادی را نیز به دنبال داشته باشد و اگر به اندازه کافی از روشنایی این رنگ به کار ببرید می تواند حس پرشور و پر انرژی بودن را نیز در مخاطبان تان بیدار نماید. اما خصوصیت رایج این رنگ، اعتماد و آرامش آن می باشد.

رنگ های آبی تیره بیشتر تمایل دارد تا غم انگیز به نظر برسند و البته می تواند حس امنیت را در مخاطبان سایت ایجاد نماید و این امر می تواند دلیل محکمی برای انتخاب این رنگ برای نمایان کردن حس متخخص بودن و حرفه ای یک وب سایت باشد. اعتماد نیز یک ویژگی ضروری برای وب سایت های مالی مانند EVOLVE WEALTH می باشد. به این دلیل می باشد که در این وب سایت از انواع مختلف تن رنگ آبی استفاده شده است.

آبی نباید برای وب سایت های مربوط به مواد غذایی به کار رود، زیرا غذاهای آبی در دنیا رایج نمی باشند و خیلی از تحقیقات نشان دهنده این می باشد که این رنگ، اشتها را مهار می کند.

مجید مرادی

پسندیده شده توسط: شیوا محمدی

اشعه لیزری که می تواند موبایل شما را به صورت بی سیم شارژ کند!

گزارش

اشعه لیزری برای شارژ موبایل

پیشرفته ترین گجت های دنیا نیز وقتی بخواهید آنها را به کابل شارژ متصل کنید به نظر قدیمی و عقب افتاده می رسند. حتی راهکارهای شارژ بی سیم امروزی نیز تفاوت چندانی با نوع سیم دار خود ندارند. حال تصور کنید که بتوانید با یک اشعه لیزر از هر نقطه ای موبایل خود را شارژ کنید. این پیشرفتِ واقعی نیست؟

ظاهراً پاسخ محققین به این سوال مثبت است، چرا که پس از مدت ها تلاش گروهی از آنها موفق شده اند نمونه ابتدایی از این فناوری را در مقیاس آزمایشگاهی توسعه دهند. نکته بسیار امیدوار کننده آن است که نمونه اولیه شارژر لیزری ساخته شده قادر است با سرعتی برابر با یک شارژر USB معمولی ظرفیت باتری موبایل هوشمند شما را تکمیل کند.

 

برای شارژ لیزری یک سلول پیل القایی به بدنه پشتی موبایلی هوشمند متصل شده است. این پیل می تواند انرژی دریافتی توسط موج لیزر را به انرژی الکتریکی تبدیل نموده و از طریق کابل USB در اختیار باتری موبایل قرار دهد.

به منظور جلوگیری از گرم شدن بیش از حد بدنه موبایل با تابش لیزر، یک هیت سینک و فن خنک کننده نیز به این مجموعه اضافه شده است. ضمن این که یک بازتابنده هم در کنار پیل مورد اشاره نصب شده تا در صورت قرار گرفتن هر چیزی در مسیر تابش لیزر، جریان آن را قطع نماید، چرا که امکان بروز سوختگی وجود دارد.

در حال حاضر لیزر مورد بحث قادر است توانی برابر با ۲ وات ساعت را به سطحی ۹ سانتی متر مربعی از فاصله حداکر ۴.۳ متری منتقل کند. ضمن اینکه امکان تامین همین میزان انرژی از فاصله ۱۲ متری نیز وجود دارد، اما سطح دریافت کننده آن می بایست تا ۱ متر مربع افزایش یابد.

 

هنوز نمی توان با قطعیت در خصوص آینده این تکنولوژی اظهار نظر کرد. ملاحضات ایمنی زیادی در خصوص این روش وجود دارد. ضمن این که سخت افزار لازم برای این کار بسیار دست و پاگیر و گران قیمت است. با این همه امید زیادی وجود دارد که طی سال های آینده همه این مشکلات برطرف شده و امکان شارژ بی سیم به معنای واقعی کلمه برای گجت های ما فراهم شود.

منبع:thenextweb
مجید مرادی

پسندیده شده توسط: شیوا محمدی
ثبت نام ورود